Instagram – Twoje prawa oraz jak usunąć konto w 9 krokach

ochrona wizerunku, marketing prawniczy, marketing radcy, marketing adwokata, marketing adwokackiPrawa do zdjęć w serwisie Instagram

W ostatnim czasie znów zrobiło się głośno na temat serwisu Instagram, który jakiś czas temu został kupiony przez Facebooka za okrągły 1 miliard dolarów! Jednak co jest ważniejsze, to regulamin, który wszyscy użytkownicy powinni przeczytać ( kto to zrobił?), a zaakceptowali jego zapisy.

To właśnie w nim stoi, że w momencie publikacji zdjęcia przestajemy mieć wyłączne prawo do jego wykorzystania. Aby tego było mało to Facebook może użyć tych fotografii, nazwy użytkownika, polubień w reklamach i nic nam do tego.

You agree that a business or other entity may pay us to display your username, likeness, photos (along with any associated metadata), and/or actions you take, in connection with paid or sponsored content or promotions, without any compensation to you

I jeszcze zapisy z polskiego regulaminu

Serwis Instagram nie rości sobie żadnych praw własności do jakichkolwiek treści przesyłanych przez Użytkownika za pośrednictwem serwisu. W zamian Użytkownik przyznaje serwisowi Instagram niewyłączną, w pełni bezpłatną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich treści, które użytkownik publikuje za pośrednictwem serwisu

Niemniej jednak Instagram używany odpowiednio kreatywnie, może stanowić naprawdę fajny i nowoczesny środek autopromocji. Więc nie bójmy się go używać. Jednakże dla osób, które ponad wszystko cenią sobie swoją prywatność polecam czytać dalej ten tekst.

Jak usunąć Instagram

Po perturbacjach związanych ze zmianą regulaminu na Instagram, wiele osób postanowiło usunąć tam konto. Ochrona wizerunku staje się coraz bardziej ważna dla rosnącej grupy świadomych użytkowników. Jednakże celebryci mają na ten temat zmienne zdanie, wrzucając do serwisu bardzo osobiste fotografie, a następnie oburzając się, że osoby postronne je komentują. Należy przy tym zaznaczyć, że konta te nie mają ustawionych praktycznie żadnych zabezpieczeń związanych z ograniczeniem dostępu oraz ochroną prywatności. Na naszym blogu widoczny jest nagły wzrost zainteresowania tym tematem, więc wychodząc na przeciw, postaramy się Wam to ułatwić.

W 9 prostych krokach, pokażemy Wam jak tego dokonać.

 

1) Otwórz swoją ulubioną przeglądarkę stron

2) Wejdź na stronę główną Instagrama

3) Kliknij na „Your Account” link. Zostaniesz przekierowany do panelu logowania, a jeśli jesteś już zalogowany, to do panelu z ustawieniami.

4) Zaloguj się do aplikacji

5) Kliknij „Log in” by się zalogować

6) Zlokalizuj na dole strony link „I’d like to delete my account” i go kliknij.

7) W listy rozwijalnej wybierz powód rezygnacji z konta

8) Zostaniesz poproszony o wpisanie hasła do konta

9) Kliknij przycisk znajdujący się poniżej „Permanently deactivate my account”

 

To wszystko. Prawda, że łatwe?

Pozdrawiam i zapraszam do obserwowania na FB i Twitterze

Marcin Olechnowicz